_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade
Saņem jaunumus pārlūkā:

08.07.20219 Indijas ceļtekas sēklapvalku ieguvumi veselībai Isabgol

Ceļteka ir mūsu bērnības augs. Atcerieties, kā mēs uzklājām ceļmallapu uz brūcēm un viss ātri pagāja? Bet tie nav visi šī auga paveiktie brīnumi. Izrādās, ka tam ir vēl citas pārsteidzošas ārstnieciskās īpašības.

Šajā rakstā mēs runāsim īpaši par Indijas ceļtekas ārējo apvalku (mizu). Dzidra, bezkrāsaina, želatīniskas struktūras šķiedra, kura, lietojot uzturā, sniedz labvēlīgu ieguvumu gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Fakts ir tāds, ka ceļtekas sēklu apvalks galvenokārt sastāv no ogļhidrātiem (85%), ceļtekas sēklas apvalciņā ir divreiz vairāk nešķīstošo ogļhidrāti jeb šķiedrvielu (celulozes, hemicelulozes, lignīna) nekā šķīstošo.

Sausais, šķiedrveida ceļteku apvalka sastāvs saista apkārt esošo ūdeni zarnās. Tas ir saistīts ar vienu no slavenākajām ceļteku sēklapvalku īpašībām - tas palīdz tik galā ar aizcietējumiem.

Isabgol Herbals Diet

Tātad, apskatīsimies, kādi ieguvumi ķermenim ir ēdot ceļteku sēklapvalkus.

1. Ceļtekas sēklapvalki ārstē aizcietējumus

Pievienojot ēdienkartei ceļtekas sēklapvalkus, tiek samazināta aizcietējuma iespējamība, pievelkot un absorbējot ūdeni, kad tas iet caur zarnām. Tas rada izkārnījumu mīkstināšanu un apjoma palielināšanos, vienlaikus atvieglojot masas pārvietošanos zarnās. Turklāt tas tiek panākts, netraucējot barības vielu uzsūkšanai zarnās.

2. Ceļtekas sēklapvalki palīdz caurejas gadījumā

Pārsteidzoši, ka ceļtekas sēklapvalki var arī palīdzēt caurejas gadījumā. Ceļtekas sēklapvalki palielina laiku, kas nepieciešams fekāliju veidošanās procesam un uzlabo šo fekāliju kustību zarnās cilvēkiem, kam ir caureja. Šāda informācija liecina, ka ceļtekas sēklapvalkiem ir vairāk “regulējošas” īpašības nevis tā ir viela, kas stingri vērsta pret caureju vai aizcietējumiem.

3. Ceļtekas sēklapvalki palīdz samazināt cukura līmeni asinīs

Vairākos dubultmaskētos un vienreizmaskētos klīniskos pētījumos (līdz 125 pacientiem) ceļtekas sēklapvalki ievērojami samazināja cukura līmeni asinīs gan tukšā dūšā, gan pēc ēšanas, samazināja arī insulīna pīķus un samazināja glikozes absorbciju, samazinoties glikozētajam hemoglobīnam HbA1c.

Isabgol

4. Ceļtekas sēklapvalki veicina svara zudumu

Lielisks bonuss ir fakts, ka ceļtekas sēklapvalki palīdz zaudēt svaru, samazinot apetīti. Ceļtekas sēklapvalki lietošana kopā ar pārtiku izraisa ātru sāta sajūtu, samazinātu apetīti un veicina straujāku svara zudumu.


Mehānisms, kas to pamato, ir izskaidrojams ar nelielu klīnisko pētījumu, kurā piedalījās 12 pacienti, kuri atklāja, ka ceļtekas sēklapvalks aizkavēja kuņģa iztukšošanos, kas, iespējams, veicna sāta sajūtu un samazina apetīti.

5. Ceļtekas sēklapvalki samazina holesterīna līmeni

Ēdot ceļtekas sēklapvalkus var uzlabot kopējo holesterīna līmeni. Divos klīniskajos pētījumos (ieskaitot dubultmaskēto pētījumu, kurā piedalījās 25 pacienti) tika konstatēts kopējā holesterīna un ZBL holesterīna līmeņa samazinājums, vienlaikus paaugstinot ABL holesterīnu, lietojot ceļtekas sēklapvalkus.

6. Ceļtekas sēklapvalki var pazemināt asinsspiedienu

Ceļtekas sēklapvalki var palīdzēt samazināt augstu asinsspiedienu (hipertensiju). Viens neliels klīniskais pētījums, kurā piedalījās 36 pacienti, parādīja, ka ceļtekas sēklapvalkus saturoša pārtika samazināja sistolisko asinsspiedienu par aptuveni 5,9 mm / Hg.

7. Ceļtekas sēklapvalki ir labs prebiotikas līdzeklis

Ceļtekas sēklapvalkiem ir prebiotiska iedarbība. Ceļtekas sēklapvalkiem ir arī priekšrocība salīdzinājumā ar parastajām probiotiskajām šķiedrām - baktērijas to fermentē lēnāk nekā citas šķiedras, kas samazina gāzu veidošanos zarnās un nerada neērtības.

Isabgol

8. Ceļtekas sēklapvalki var palīdzēt ar kairinātu zarnu sindromu

Vienā klīniskajā pētījumā, kurā piedalījās 28 pacienti, tika pārbaudīta ceļtekas sēklapvalku ietekme uz pacientiem ar kairinātu zarnu sindromu. Ir pierādīts, ka ceļtekas sēklapvalki mazina simptomus un novērš slimības atkārtošanos.

9. Ceļtekas sēklapvalki palīdz cīnīties ar amēbiskām infekcijām

Interesanti, ka ceļtekas sēklapvalki var palīdzēt cīnīties ar amēbiskām infekcijām. Testa mēģenes pētījums šūnās parādīja, ka uz ceļtekas sēklapvalka ūdens un eļļas bāzes ekstrakts nomāc 3 Entamoeba sugas, ieskaitot histolytica, kas cilvēkiem izraisa plašu simptomu klāstu.

Uzskaitītās ceļtekas sēklapvalku īpašības vispusīgi palīdz mūsu ķermenim. Turklāt Indijas ceļtekas sēklapvalki ir dabisks līdzeklis, bez mākslīgām piedevām, dabīgai veselības uzturēšanai.

Jaunums! Ceļtekas sēklapvalku un sēklu maisījums >>> https://www.herbals.lv/lv/veseligs-uzturs/single?id=5695

Indijas ceļtekas sēklapvalki - Superšķiedru avots >>> https://www.herbals.lv/lv/veseligs-uzturs/single?id=4735
+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Rekvizīti norēķiniem:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Phytolab
Herbals Diet
Swanson
Natura House
Salidzini.lv logotips Meklē preces Latvijas interneta veikalos
All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2021