_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade
Saņem jaunumus pārlūkā:

29.04.2015Kāpēc un kā tīrīt mēli?

Ajūrvēda - tradicionālā indiešu medicīna, iesaka mēles tīrīšanu kā daļu no ikdienas higiēnas režīma, lai novērstu toksiskus noguldījumus, kas pazīstamas kā ama - uzkrāti toksīni, pārtikas atliekas un dažādi sārņi. Saskaņā ar Ajūrvēdu tīra mēle - mutes dobuma veselības atslēga.

Mūsdienu eksperti mutes dobuma higiēnas jomā piekrīt, ka nepieciešams attīrīt mēli, tīrot zobus katru dienu.

Mēle ir atbildīga par garšas sajūtām, tāpēc to attīrīšana atbalsta ne tikai higiēnu, bet arī palīdz saglabāt spilgtu garšu. Tīra mēle skaidrāk uztver to. Jums atvērsies jaunas garšas nianses, un, varbūt tas ir dīvaini, bet Jūs varat sākt ēst mazāk. Saskaņā ar Ajūrvēdu nepieciešamība pēc pārtikas ne tikai apmierina izsalkumu, bet arī baro prātu. Kad garšas sajūta samazinās, tas noved pie pārēšanās un lieka svara.
 

Kāpēc un kā tīrīt mēli?

Baktērijas un sēnītes aug uz mēles, ir tie var kļūt par cēloni dažādām mutes dobuma un vispārējās veselības problēmām. Tas ir labvēlīga vide mikroorganismiem, kas izraisa iekaisumu un noindē organismu. Turklāt, baktērijas sadalītos, atbrīvo gaistošus sēra savienojumus mēles aizmugurē. Šīs molekulas izraisa 80-90% no visiem sliktas elpas apstākļiem

Regulāra mēles tīrīšana palīdz:

• atbrīvoties no ļoti daudziem patogēniem, kas izraisa dažādas mutes dobuma
slimības;
• atbrīvoties no sliktas elpas;
• bagātināt garšu, kas samazinājās aplikuma dēļ
• mēles receptoru masāža, lai aktivizētu un stimulētu iekšējos orgānus.

Fakti:

• regulāra mēles tīrīšana 10 reizēs samazina kaitīgo baktēriju skaitu mutē;
• tas samazina zobakmens veidošanos par 33%
• pateicoties ne tikai zobus tīrīšanai, bet arī mēles tīrīšanai samazinās slikta elpa par 85%; ar tikai zobu tīrīšanu - 25%.

Ikdienas mēles tīrīšanai no baktēriju aplikuma, pārtikas atliekām, sēnītēm un atmirušajām šūnām izmanto mēles tīrītāju. To rašanos vēsture ir ļoti sena. Pirmos Ajūrvēdas tekstos, kuros tiek aprakstīta to izmantošana, nav iespējams precīzi datēt. Mūsdienu zinātnieki vienprātīgi pieskaita mēles tīrītājus pie budistu laikmeta, bet daži avoti apgalvo, ka šiem tekstiem ir daudzi tūkstoši gadi.


Senākais no tiem - Charaka Samhita - mudina cilvēku uzturēt veselību un pēc zobu sukas lietošanas izmantot arī mēles tīrītāju. Bhavamishra ārsts, kurš dzīvoja piecpadsmitajā gadsimtā vidū, sīkāk pamatoja šo apgalvojumu. Viņš raksta: "Nepareizi pavadīt pēcpusdienu patīkamā tērzēšanā, neņemot brīdi, lai iztīrītu zobus un mēli - palikt netīram, nevis noskalot muti un sakopt zobus un mēli. Katru rītu ir nepieciešams tīrīt zobus un noņemt netīrumus no mēles. "

Daži mēles tīrīšanas noteikumi

Daži mēles tīrīšanas noteikumi:
• Nespiediet stingri uz mēli. Lai to tīrīt, tā nedrīkst asiņot. Pārmērīgs spiediens neglābs Jūs no daudzām baktērijām vai samazinās tīrīšanas laiku. Nospiediet ar tādu spēku, lai noņemu virsējo netīrumu slāni.
• Mēles tīrīšana - ne tikai viens veids kā izārstēt halitozi jeb slitu elpu. Baltā plāksne nav vienīgais iemesls sliktai elpai. Regulāri lietojat diegu un tīriet zobus no rīta un vakarā.
• Lietojiet augstas kvalitātes skrāpi.
• Tīriet mēli no rīta. Tas ir labākais, ko Jūs varat izdarīt mutes dobuma higiēnai.

Kā tīrīt mēli

1.solis: izskalot muti ar siltu ūdeni. Tas palīdzēs ātri noņemt aplikumu. Nevajag norīt ūdeni – jo tādā gadījumā Jūs atgriezīsiet toksīnus organismā.
2.solis: iztīriet virsējo slāni. Sāciet ar mēles pamatni. Ar lēnām kustībām pārcelties uz galu. Noteikti notīriet visu mēli.
3. solis: lietojiet zobu pastu - tas paātrinās tīrīšanas procesu.
4.solis: atkal notīriet mēles virsmu ar skrāpi, tagad ar zobu pastu. Dariet to 3 minūtes.

Mēles tīrītājs ikdienas higiēnai, varš >>
Tonque cleaner COPPER info www.herbals.lv

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Kr. Valdemāra 159, Rīga, LV-1013, Latvija
Rekvizīti norēķiniem:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Bioherba
Herbals Diet
Swanson
LIFELINES

Salidzini.lv logotips Meklē preces Latvijas interneta veikalos
All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2024