_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade

19.02.201310 gadi ar ČAVANPRAŠU I.I.Vetrovs

Čavanpraša vēsture sakņojas dziļā senatnē. Daži Indijas zinātnieki (Ajurvēdas medicīnas meistari – kaviradži) uzskata, ka Čavanprašu radīja ne mazāk kā pirms 10 tūkstošiem gadu. Galu galā tas vismaz pieminēts vissenākajā ajurvēdas kanonā Dhanvantari-Samhitā. Nav izslēgts, ka āriešu migrācijas periodā no ziemeļiem uz Āzijas dienvidaustrumiem Čavanpraša radīšanas process bija saistīts ar Ajurvēdas evolūciju. Jūs jau ziniet leģendu par Čavanu. Iespējams, tai piemīt kaut kāda simboliska nozīme, bet varbūt tā pilnīgi atbilst notikumu patiesajai gaitai, - cilvēce taču kopš seniem laikiem ir centusies atrast jaunības, nemirstības, veselības eliksīru. Līdzīgi notika dažādās planētas vietās. Vēlos vēlreiz atgādināt, ka Ajurvēda nav tikai Indijas medicīna, kaut gan daudzos Indijas speciālistu darbos var sastapt vārdus „Ajurvēda – tā ir mūsu medicīna”.

Ajurvēda - zinātne par dzīvi. Veda nozīmē "patiesas zināšanas", Ajur nozīmē "dzīve" un arī " dzīves dabiskās noslieces." Tātad, Ājurvēda - zināšanas par dabiskām tendencēm cilvēka dzīvē jebkuram cilvēkam. Tāpēc gudrie uzskatīja, ka zinātne var augt jebkurā augsnē, dažādās pasaules daļās. Bieži varēja pārliecināties, ka cilvēki, kuri nekad nav mācījušies Ajurvēdu un pat nekad nav  bijuši Indijā un Dienvidaustrumu Āzijā, neko nav dzirdējuši par Ajūrvēdu, nonāk pie Ajūrvēdas principiem, strādājot savās zinātnes jomās (Čīlē un Rietumu valstīs) . Viņi ir radījuši absolūti pārsteidzošus produktus, kurus var droši attiecināt uz Ājurvēdas produktiem, jo to radīšanā izmantotas patiesas zināšanas. Tādējādi, kad mēs runājam par Ajūrvēdas preparātiem, mēs ar to domājam plašo spektru, kas pastāv ne tikai mūsu uzņēmumā, bet arī firmās, kuras nav orientētas uz Ajūrvēdu Ķīnas un Tibetas dabas dziedniecības uzņēmumos.

Atgriežoties pie Čavanpraša, atzīmēsim, ka visās pasaules daļās cilvēki ir mēģinājuši radīt šo nemirstības eliksīru. Bija atrasta kombinācija no 49 augiem (vairākos gadījumos pievienoja vēl dažas sastāvdaļas, un to maksimālais skaits bija 56, bet pārējās septiņas nespēlēja terapeitisku lomu, tās tikai palielināja pārējo produkta sastāvdaļu izmantojamību kopumā, vai padarīja maigāku iedarbību, ja Čavanprašs bija paredzētas bērniem). Protams, radīt šādu eliksīru balstoties uz zinātnisku pētījumu, uz nejaušas izvēles pamata, vai empīriskā ceļā, neliekas iespējams.

Mēs tagad zinām par Čavanpraša izgatavošanas tehnoloģiju, bet, protams, ne visās detaļās, kuras veido "Dabur" kompānijas komercnoslēpumu, kurai pieder šī unikālā recepte. Ir zināma formula un visas sastāvdaļu, nav slepenu piedevu, bet to, kad augi jāievāc un kādā temperatūras diapazonā tie tiks pievienoti, nepiederošiem zināt nav ļauts. Katru augu  savāc noteiktā Mēness fāzē, Mēness dienā un pat stundā (dažus saullēktā, dažus – saulei rietot). Patiešām, noteiktā Mēness dienā notiek noteiktu sastāvdaļu aktivizēšanās. Piemēram, augam jāsatur līdz 20-30 aktīvo sastāvdaļu, un dažās Mēness dienās tās aktivizējas. Ja augus novāc tieši šajā laikā - šo aktīvo vielu līmenis ir augsts. Bet noteiktu nevēlamo vielu līmenis, kuras izsauc atkarību, pašregulācijas centru bloķēšanu - tieši otrādi, samazinās. Turklāt  ir svarīgi, lai konkrētie augi tiktu savākti konkrētā apvidū, tāpēc, ka noplūktiem kalnu ielejā un uz kalnu virsotnē, tiem būs atšķirīgas īpašības. Un, ja jūs gatavošanas procesā tos pievienosiet kā trešo, nevis kā 12. sastāvdaļu, tad dabiski, ka efekts būs atšķirīgs.

Lai izveidotu šādu preparātu, nepieciešamas ideālas zināšanas par materiālās pasaules likumiem, bet tādi meistari Indijā vienmēr ir bijuši. Britu kolonizācijas laikā preparātu sāka vest no Indijas uz Angliju, jo pārliecinājās par tā neticamo efektivitāti. Tajā laikā Čavanprašs bija eksotika. Informācija Rietumu pasaulē par to plaši sāka izplatīties tikai XX gadsimta vidū. Starp citu, tad jau bija izveidots uzņēmums "Dabur" - tagad tam vairāk nekā simts gadu. "Dabur" sāka Čavanprašu piegādāt Anglijai, bet no turienes – uz dažām Rietumeiropas valstīm. Galvenokārt tas tiek pārdots indiešu veikalos vai naturopātijas veikalos. Naturopātija tajā laikā  atkal nāca modē, jo daudzi ārsti jutās vīlušies zināšanās, kuras bija iegūtas medicīnas koledžās un universitātēs. Viņi sāka izmantot līdzekļus, kuri radīti senos laikos Ajūrvēdas, ķīniešu un japāņu medicīnā. ASV pat mēģināja izveidot paši savu Čavanprašu un sāka iepirkt nepieciešamās sastāvdaļas. Tomēr, neko nezinot par to, kā un kur augi iegūti, nezinot, kādā secībā tie jāsavieno, amerikāņi ieguva maisījumu, kurš pat pēc garšas radikāli atšķīrās no Čavanpraša, kuru ražo "Dabur". Pats par sevi saprotams, ka pseido-Čavanpraša efektivitāte tuvojās nullei.

Šodien "Dabur" ir galvenais Čavanpraša piegādātājs. Tai pieder divas šī izcilā produkta ražošanas rūpnīcas Dienvidaustrumu Āzijā, viena Apvienoto Arābu Emirātos un viena Anglijā. Čavanprašs – tas ir vairāk nekā farmakoloģisks preparāts, fitopreparāts vai uztura bagātinātājs kopā ņemti. Čavanprašu likumīgi var saukt par brīnumainas iedarbības eliksīru, jo tas satur īpašā veidā rūpīgi atlasītus augus no "zelta rindas". Tagad Dienvidaustrumu Āzijā aktīvi izmanto septiņus tūkstošus augu sugu. No tiem atlasīti 49 spēcīgākie. Protams, tas nav izdarīts nejauši. Katrs no šiem augiem ir atsevišķi pētīts, lai noskaidrotu monopreparātu un atsevišķu komponentu iegūšanas iespēju. Pārsteidzoši, bet, ja cilvēks lieto monopreparatus pat lielās devās vai apvienojot vairākus no tiem, iegūtais efekts ir desmit reizes mazāks nekā no Čavanpraša. Piemēram, kāds uzņēmums Himalajos izveidoja produktu, kurā visi komponenti  sausā veidā bija vienkārši sajaukti kopā tādās pašās proporcijās, un cilvēki lietoja gandrīz to pašu Čavanpraš, tikai sausu. Bet ... savstarpēji pastiprinoša efekta nebija. Var lietot vienu augu, otru, trešo, bet neiegūt to lielisko efektu, kuru dod sākotnējais Čavanprašs, kuram ir vairāki iedarbības  līmeņi.

Indijā ir ļoti intensīva autotransporta kustība, tāpēc teritorijā aptuveni 500 metru abpus ceļam notiek augsnes piesārņošana ar smagajiem metāliem. Līdz ar to viss, kas aug mazajās ceļmalas birztalās, praktiski nav lietojams kā ārstniecības izejmateriāls. "Dabur" uzņēmuma plantācijas atrodas ekoloģiski tīros Dienvidaustrumu Āzijas reģionos, un ne tikai Indijā un tās nacionālajos parkos, bet arī Birmā, Nepālā un citās valstīs. Lūk, kāpēc šodien augu kultivēšanai plantācijās tiek dota priekšroka.
Jāatzīmē, ka kvalitātes vadības sistēma uzņēmumā "Dabur" ir sertificēta atbilstoši ISO-9000-9002 un ieguvusi starptautisko NKP sertifikātu, kas apliecina augstu firmas ražotās produkcijas līmeni.

Šodien Čavanpraš pieejams visā pasaulē, un tā ražošana strauji pieaug. Par to nav jābrīnās, jo visdažādāko slimību ārstēšana ar šo produktu dod patiešām sensacionālus rezultātus. Pirmais  šī unikālā instrumenta iedarbības līmenis - cilvēka biolauka enerģētiskie centri. Tāpat kā jebkurai bioloģiskai sistēmai, cilvēka organismam ir vairāki pašregulācijas līmeņi, jo sevi jāaizsargā pret daudziem kaitīgiem faktoriem, ar kuriem nākas saskarties. Klods Bernārs rakstīja, ka tad, ja iekšējā vide (homeostāze) nekad netiktu izjaukta, cilvēks dzīvotu mūžīgi. Tomēr homeostāze tiek izjaukta katru dienu, tāpēc cilvēka organismā ir trīs atšķirīgas „kamertoņa” sistēmas.

Pirmā pārstāv septiņus galvenos centrus vai, kā tos pieņemts saukt jogā, pamata čakras:  sahasrara, adžna, višudha, anahata, manipura, svadhisthana muladhara. Fiziskā ķermeņa līmenī tās saistītas ar neiroendokrīno sistēmu (galvas un muguras smadzenēm, endokrīnajiem orgāniem).

Otro sistēmu pārstāv otrā apļa čakras, kuras projicējas uz mugurkaulu un locītavām. Ja nobīdās viens no skriemeļiem, tas neizbēgami noved pie kāda iekšējā orgāna traucējumiem. Piemēram, nobīdoties X krūšu skriemelim, sākas aizkuņģa dziedzera enzīmu nepietiekamība.
Trešā apļa čakras projicētas uz iekšējiem orgāniem - sirdi, aknām, plaušām, nierēm, liesu uc – kur katram no tiem ir savs vibrāciju pašregulācijas diapazons. Ja traucēta konkrēta orgāna darbība, ja tajā uzkrājas endo vai eksotoksīni, tad šī orgāna pašregulācijas centrs aktivizējas un liek šim orgānam novērst amu.  Gadījumā, ja organismā nonāk infekcija, normāli aktīvs pašregulācijas centrs aktivizē un pastiprina reģenerāciju. Dabā nepastāv tādi augi un pārtikas produkti, kas varētu iedarboties uz visiem 49 punktiem uzreiz. Bet šādu produktu radīja cilvēki, tas ir slavenais Čavanprašs - patiesi unikāls instruments - kamertonis. Šodien pastāvošās metodes, ar kuru palīdzību jūs varat skenēt 49 pašregulācijas centrus, liecina, ka 40 minūšu laikā pēc tējkarotes Čavanpraša lietošanas, visas čakras atgriežas normālā stāvoklī, un to aktivitāte saglabājas 4-6 stundas. Čavanpraša lietošana trīs reizes dienā uztur centrus normālā aktīvā stāvoklī visu dienu. Daudzi ārsti nonāca pie secinājuma, ka jānozīmē pacientiem Čavanprašu un farmakoloģiskus preparātus vienlaicīgi, jo šāda metodes sniedz lieliskus rezultātus. Tūlīt par 50-70% uzlabojas stāvoklis pacientiem pēc ķirurģiskām operācijām. Čavanpraša apvienošana kombinācijā ar fitoreceptēm ļauj  sasniegt 100% pozitīvu rezultātu, jo pareizi  sastādītām fitoreceptēm  vispār nav negatīvas ietekmes uz pašregulācijas centriem un tās palīdz organismam cīnīties ar slimību: piemīt tīrīšanas īpašības, izvada  ekso un  endotoksīnus. Kad Dipaks Čoopra savās bioķīmijas laboratorijās Amerikā sāka izmantot Čavanprašu un analizēt desmit gadu novērojumu datus, izrādījās, ka tad, ja cilvēks piecus gadus lieto Čavanprašu, ir vērojams izteikts atjaunojošs efekts (vecākiem cilvēkiem pēc visiem gerontologu kritērijiem atjaunošanās notiek par 12-15 gadiem).

Trešais Čavanpraša efekts, kuru apstiprināja pēc desmit pētniecības gadiem - imūnmodulācija. Tika konstatēts, ka regulāra Čavanpraša lietošana sakārto imūnsistēmu. Noteiktos reģionos vairāku skolu un ģimnāziju skolēni ik dienas lietoja Čavanprašu. Pirmajā gadā bērniem novēroja par 30% pazeminātu saslimšanu ar ARS, nākamajā gadā - par 70%, bet trešajā – par  95%. Tikai 5% bērnu bija nosliece uz elpošanas ceļu slimībām, bet šīs saslimšanas noritēja ļoti viegli formā un ātri beidzās. Tuberkulozes slimnīcās un klīnikās Čavanpraša izmantošana kombinācijā ar specifisku terapiju deva vislabākos rezultātus: 2,5 reizes samazinājās ārstēšanas laiks. Ja cilvēks lieto Čavanprašu vairāk vai mazāk regulāri (divas nedēļas mēnesī), tad infekcijas slimību varbūtība krasi samazināts, bet esošo norise kļūst gandrīz nemanāma. Daži Ajūrvēdas un Tibetas medicīnas centra "Dhanvantari" pacienti lietoja Čavanprašu ilgstoši (īpaši gados vecāki cilvēki) un ieguva unikālus rezultātus: mainījās matu stāvoklis (bija sirmi, kļuva  tumši), nagu, ādas stāvoklis, bija pat viens gadījums, kad trešo reizi izauga zobi (Dipakam Čopram bija 3 tādi pacienti). Vēl viens ļoti svarīgs punkts - Čavanpraša izmantošana, ārstējot onkoloģiskas slimības. Kā mēs zinām, pretvēža imunitāte ir veselības pamats. Ja tā ir traucēta, tad jebkurš kancerogēnais faktors organismam ir bīstams. Visur, it īpaši lielajās pilsētās, cilvēku ietekmē faktori, kas atver šūnu kodola onkogēnus un veicina to attīstītīšanos autonomā režīmā (praktiski, mainās DNS kods). Onkogēni ir pārtikas produktos un gaisā, kuru mēs elpojam, un ūdenī, kuru mēs dzeram, un pat mājās, kur viss ir izgatavots no sintētiskiem materiāliem. Ja pretvēža imunitāte kārtībā, cilvēks ar vēzi nesaslims.  Bet mēs zinām, ka onkoloģisko slimnieku skaits krasi pieaug. Kādā veidā var izārstēt vēzi, un kā to novērst? Lietojot preparātu, kurš ir spēcīgs imūnmodulators. Čavnprašam piemīt šāda īpašība un tas palīdz pat tādos gadījumos, ja cilvēkam ir nosliece uz vēzi. Lai atjaunotu pretvēža imunitāti, nepieciešami pieci gadi. Ja pacientam notikusi ļaundabīga audzēja operācija (pat ja nav metastāžu), viņam būtu obligāti trīs mēnešus pēc kārtas jālieto Čavanprašu lielās devās: 1-2 tējkarotes trīs reizes dienā. Ir  zināmi daudzi gadījumi, kad audzējs pazuda vai iekapsulējās, un pēc tam to bija viegli izoperēt. Pat metastāzes pazuda, jo organisms sāka cīnīties patstāvīgi saviem spēkiem.

Ceturtais efekts - antioksidants. Tagad visi zinātnieki runā par to, ka antioksidantu lietošana katru dienu absolūti nepieciešama - jo cilvēku ietekme destruktīvie vides faktori (pirmkārt - augstfrekvences starojums, kura avoti ir datori un mobilie telefoni, televizori, augstsprieguma elektrības līnijas, mikroviļņu krāsnis un rūpnieciskas iekārtas). Visa mūsu organisma un jebkuru citu bioloģisku objektu audiem un bioloģiskiem šķidrumiem ir atšķirīgas pakāpes blīvums. Augstas frekvences starojumu ietekmē notiek hidrolīzes process, veidojas hidroksilais radikālis, pret kuru nav aizsardzības, un kurš izraisa asinsvadu endotēlija (pirmkārt sirds koronāro artēriju, smadzeņu, nieru, apakšējo ekstremitāšu) bojājumus, kas noved pie aterosklerozes attīstības. Vēl vairāk – ir pierādīts, ka holesterīns, savienojoties ar hidroksila radikāli, kļūst agresīvāks un sāk aktīvāk krāties uz artēriju sienām. Ateroskleroze atzīta par " 20 - 21 gs. mēri", jo 58% no pasaules iedzīvotājiem mirst no tās dažādām komplikācijām - sirds slimībām un insultiem (Maskavā un Sanktpēterburgā mirstība no aterosklerozes sasniedz 65%) Čavanprašs satur desmitiem veidu antioksidantus: protoantocianidīnus, bioflavonoīdus, karotinoīdus, selēnu, nikotīn un askorbīnskābi.

Piektais Čavanpraša efekts - intraorganisks vai intersticiāls- sakarā ar to, ka šis produkts satur noteikus augus, kas iedarbojas uz atsevišķiem dzīvībai svarīgiem orgāniem, tos atjaunojot. Piemēram, gokšura augs satur lielu daudzumu silīcijskābes sāļu, tam piemīt spēja atjaunot normālu nieru darbību, apturēt iekaisumu, izvadīt smiltis un akmeņus, un akmeņus sadrupināt.
Attiecīgi, katram orgānam vajadzīgi savi augi.

Lūk, pieci galvenie Čavanpraša efekti, ko var izmantot slimību profilaksei. Gribi būt vesels? Lieto Čavanprašu!

I.I.Vetrovs (Ačjutananda das)                                                           

Čavanpraš  http://www.herbals.lv/lv/veseligs-uzturs 

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Банковские реквизиты:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Phytolab
Herbals Diet
Swanson
Natura House
Salidzini.lv logotips Meklē preces Latvijas interneta veikalos
All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2015