_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade

29.05.2019Atšķirības starp Irānas un Indijas hennu

Henna visā pasaulē ir ļoti populāra dabiskā matu krāsa un tās popularitāte līdz ar zaļo dzīves veidu tikai aug. Tā tiek izgatavota no kaltētām dienvidos augoša Lawsonia Inermis auga lapām. Kopš seniem laikiem henna tikusi izmantota ne tikai kosmētiskiem nolūkiem, bet arī medicīniskām vajadzībām, un tagad ar tās palīdzību mati tiek krāsoti ne tikai brīnišķīgi sarkanos un rudos toņos, bet arī zeltītā kastaņu krāsā. Šī dabiskā krāsviela tiek ievesta no Irānas vai no Indijas. Atkarībā no izcelsmes valsts tās īpašības nedaudz atšķiras.

Hennas veidi

Lawsonia inermis - augs, no kura tiek iegūta hennas krāsa, aug Tuvajos Austrumos un pat Ziemeļāfrikā. Dažādos klimatiskajos apstākļos šis krūms izrāda dažas īpašības. Klimatiskie apstākļi nodrošina to, ka no viena un tā paša auga iegūtās krāsas var iedalīt vairākos tipos.
 
Irānas henna ir visbiežāk sastopama lielveikalos un kosmētikas veikalos. Tas ir gaiši zaļš pulveris, kas atšķaidīts ar ūdeni. Tas piešķir matiem skaistu vara sarkanu krāsu, un, pievienojot tai Basmu, tiek sasniegti tumšāki krāsas toņi. Aukstais matu tonis krāsonot ar hennu nebūs iespējams, bet, ja jums ir nepieciešama silta, zeltaina krāsa, tad šai dabiskajai matu krāsai vajadzētu būt labākai par ķīmiskajām krāsvielām. Henna izgreznos pelēcīgus matus, piešķirot tiem spilgtumu, dzīvīgumu un dziedinās matus no saknēm līdz pašiem matu galiem. Vairāk nekā viena sieviešu paaudze ir pamanījusi, ka pēc Irānas hennas lietošanas, matu cirtas ir pārsteidzoši spīdīgas, dzīvas un biezas. Krāsošana ir diezgan vienkārša: jums būs nepieciešami 100 g pulvera vidēja garuma matiem. Tas jāatšķaida ar siltu ūdeni līdz krēmīgai konsistencei un rūpīgi tā jāiemasē matos. Jūs varat atstāt krāsu uz matiem ilgu laiku, vismaz trīs stundām - tas nekaitē. Tikai pēc tam galvu rūpīgi jāizmazgā, lai atbrīvotos no augu daļiņām.
 
Indian Henna

Indijas henna ir retāk sastopama, tā ir dārgāka un tiek uzskatīta par noderīgāku matiem (tiek teikts, ka pēc tās mati mazāk izkalst, nav tik sausi). Turklāt tā ir rūpīgāk sasmalcināta, un pulveris ir ļoti smalks, tāpēc to ir ērtāk izmantot. Atšķaidītā veidā to ir ērtāk uzklāt uz matiem. Visnozīmīgākā atšķirība ir tā, ka Indijas hennai ir bagātāks krāsu klāsts, sākot no maigas zelta krāsas līdz šokolādes brūnai vai gandrīz melnai. Krāsošanas metode ir tieši tāda pati kā Irānas krāsai, un tā sniedz matiem un galvas ādai līdzīgu ieguvumu.
 

Salīdzinājums

Kopumā šīs dabīgās krāsvielas ir viens un tas pats. Tad kāda ir īsti atšķirība starp Irānas un Indijas hennu?

Krāsu diapazons

Galvenā starpība ir tā, ka Irānas hennai atšķirībā no Indijas hennas ir mazāka toņu palete. Ja neizmantojat nekādas piedevas, tad Irānas henna krāso matus sarkanā krāsā, un krāsas piesātinājums būs atkarīgs no matu dabiskā toņa. Indijas henna – cita lieta. Tās paletē ir septiņi toņi, atkal pateicoties smalkākajai malšanai un žāvēto lapu augstajai kvalitātei.

Indian Henna girl

Noturība

Daudzas sievietes, kas izmanto Irānas hennu, ir atzīmējušas ne pārāk patīkamu aromātu, kas nāk no krāsošanas masas, kas nav raksturīgi citiem maisījumiem. Indijas henna labāk krāso pelēkus matus, piešķirot matiem spīdumu, zīdainumu un ilgāk turās matos.
 

Konsistence

Daudziem ir svarīgs pulvera tekstūras jautājums. Smalkākā Indijas henna ļaus izvairīties no grūtībām, kad to uzklājat matiem un izskalojiet. Tomēr gan Indijas, gan Irānas henna ir ļoti labvēlīga matu un galvas ādas veselībai  un to lietot ir droši, tai ir atjaunojoša iedarbība un henna palīdz iegūt bagātīgu, siltu matu krāsu. Tāpēc šeit ir grūti izdarīt izvēli starp abām.
 

Salīdzināšanas tabula

 
Irānas henna Indijas henna
Krāsojot dod vienu toni Krāsojot dod 7 toņus
Rupjāka maluma pulverītis Smalkāka maluma pulverītis
Grūtāk izskalot matus Ērtāk uzklāt uz matiem un izskalot
Pieejams jebkurā lielveikalā. Pieejams veselības uzlabošanas veikalos
Matos turās neilgi Turās matos nedaudz ilgāk.
Lētāka cena Maksā nedaudz dārgāk
 

Herbals.lv Indian Henna >>>

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Банковские реквизиты:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Phytolab
Herbals Diet
Swanson
Natura House
Salidzini.lv logotips Meklē preces Latvijas interneta veikalos
All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2015